• Geografická olympiáda 2021 - šk. kolo

• V stredu 24.11.2021 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY.

Z dôvodu pandemickej situácie školské kolo prebiehalo online formou. Do súťaže sa zapojilo 19 žiakov 5.-9. ročníka Výsledky:Kategória G – žiaci 5.ročníka: 1. Sobeková Nina 5.B  2. Straka Sebastián 5.B   3. Haniš Oliver 5.A

Kategória F – žiaci 6.-7.ročníka: 1. Hanobíková Ella 7.A    2. Špirko Samuel 7.B    3. Magdová Loriána 7.B

Kategória E – žiaci 8. – 9.ročníka: 1. Kijovský Michal 8.B    2. Porubský Šimon 8.B    3. Haniš Jakub 8.B

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a prípravu, víťazom blahoželáme a prajeme veľaúspechov v okresnom kole.

Viac fotografií

• Projekt z geografie 2020/2021- piataci

• Piataci svoj prvý projekt z geografie zvládli na výbornú...

• Geografická olympiáda 2019 - šk. kolo

• V decembri 2019 sa konalo školské kolo geografickej olympiády. Teší nás záujem žiakov o túto súťaž. Do olympiády  sa  zapojilo 20 žiakov   5. – 7. roč., ktorí preukázali svoje vedomosti v teoretickej časti a praktické zručnosti pri práci s atlasom v praktickej časti. Víťazi z každej kategórie postúpili na okresné kolo, ktoré sa uskutočnilo  6. 2. 2019.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA:

5.ročník: 1.  Špirko Samuel 5.B

2.  Kyjaková Klára 5.A

3. Šoltysová Charlotte 5.A

6.-7. ročník: 1 Kyjovský Michal  6.B

2. Hopková Katka  7.A

3.   Porubský Šimon 6.B

• Geografická olympiáda 2019

• Dňa 6.2. 2020 sa v priestoroch ZŠ na Komenského ulici v Bardejove uskutočnilo okresné kolo GO.

Našu školu reprezentovali :

V kateg. G – 5. ročník  S. Špirko  a CH. Šoltysová

V kateg. F – 6. a 7. ročník K. Hopková a Š. Porubský

Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti.

Katka Hopková sa v  svojej kategórii umiestnila na peknom 2.mieste  a postúpila na krajské kolo.

Samuel Špirko sa v silnej konkurencii 22.súťažiacich umiestnil

na 4.mieste.

Obidvom srdečne blahoželáme a Katke prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Geografická exkurzia

• Na hodinách geografie sa 6.ročník končí učivom o Ázii, kde sa žiaci oboznamujú s prírodnými krásami, históriou, spôsobom života ľudí v jednotlivých štátoch a pamiatkami UNESCO. Expozícia, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny prišla v máji do Popradu.
        Výstava Terakotovej armády sa po jej ôsmych zastávkach v Českej republike presunula na Slovensko do Tatranskej Galérie v Poprade.

A tak bolo rozhodnuté – 6.A ide na exkurziu pozrieť to, čo sme doteraz poznali len z obrázkov. Výstava nám ukázala  úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu, detailne si prehliadnuť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov!

Odkaz na fotogalériu:

• Fenomény sveta

• vyskúšajme si fenomény sveta - tentokrát o význame kyslíka:

na portáli FenomenySveta.sk sa nachádza 450 vzdelávacích videí z dielne BBC. Pozrite si so žiakmi jedno z nich a zistite, ako sa kyslík dostal z oceánu až do atmosféry, kde vytvoril vrstvu, bez ktorej by na Zemi nejestvoval život.

Následne si spoločne prejdite aj interaktívne cvičenie, ktoré preverí ich pozornosť,

• Geografická olympiáda - okr. kolo

• Ani v tomto školskom roku naši žiaci nesklamali a úspešne prezentovali svoje teoretické vedomosti a praktické zručnosti z geografie na okresnom kole  GO  dňa  7.2. 2019.

Do okresného kola postúpili prví traja z každej kategórie.

Výsledky okresného kola:

Kategória 5. ročník : 2.miesto  - Michal Kijovský 5.B

Kategória 6.a 7. Ročník : 3.miesto  -  Katka Hopková 6.B

Kategória 8.a 9. ročník : 5. Miesto -  Ema Červenická – úspeš.rieš.

8. miesto  - Zuzana Kozubová – úspeš. rieš.

Katka Hopková bude reprezentovať našu školu v krajskom  kole GO v Prešove.

• Geografická olympiáda - šk. kolo

• V decembri 2018 sa konalo školské kolo geografickej olympiády. Teší nás záujem žiakov o túto súťaž. Do olympiády  sa  zapojilo 26 žiakov   5. – 9. roč., ktorí preukázali svoje vedomosti v teoretickej časti a praktické zručnosti pri práci s atlasom v praktickej časti. Víťazi z každej kategórie postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční  7. 2. 2019.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA:

5.ročník:   1.  Kijovský Michal  5.B

2.  Hnatková Nikola 5.A

3. Porubský Šimon 5.B

6.-7. ročník:    1.  Steranka Martin 7.B

2. Hopková Katka  6.B

3.   Šimon Pavúk 6.B

8. – 9.ročník :    1. Kozubová Zuzana 8.A

2. Červenická Ema 8.A

3. Jazudeková Katarína 9.A

• Festival horských filmov

• 16. novembra sa žiaci 5.A a 6.B zúčastnili prehliadky horských filmov v Poľsko- slovenskom dome.

Prvý film priblížil žiakom objavovanie polárnych oblastí, druhý podmienky pre tréning lyžiarov vo vysokohorskom prostredí Ánd v Južnej Amerike.