KONZULTAČNÉ HODINY
Školský psychológ - Mgr. Viera Kunecová
Pondelok 14:00 - 15:30 Pre rodičov Utorok 14:00 - 15:30 Pre rodičov Streda 7:45 - 10:25 Pre žiakov a učiteľov Štvrtok Piatok 9:40 - 11:30 Pre žiakov a učiteľov
Email pre rodičov, učiteľov a žiakov, ktorí potrebujú podporu nášho školského psychológa:
Mgr. Viera Kunecová vkunecova16@
gmail.com Keďže sa škola v dňoch od 5. 10. 2020 do 16. 10. 2020 uzatvára a výuka všetkých žiakov prechádza z prezenčného na dištančné vzdelávanie, školský psychológ bude elektronicky z domu komunikovať s rodičmi, učiteľmi a so žiakmi, aby všetkým pomohol zvládnuť túto situáciu. Môže napr. poradiť rodičom, ako v tomto období zvládať komunikáciu s deťmi, ako im upraviť denný režim, aký kľúč zvoliť pri vyhradení času na komunikáciu s kamarátmi a pod. Školský psychológ bude poskytovať rodičom, učiteľom a žiakom aj krízovú intervenciu, ak by v súvislosti s izoláciou alebo vypracovaním úloh pociťovali frustráciu a potrebovali mediovať napätie medzi učiteľmi a rodičmi v prospech hľadania konsenzu.
Ako priviesť dieťa k učeniu? Niekoľko rád pre rodičov.
Celý dokument - Odporúčania pre rodičov: rodicia.pdf
Rady pre rodičov pri učení sa doma s dieťaťom so špecifickou poruchou učenia
K terajšej situácii:
Milí rodičia!Je v poriadku, keď Vaše dieťa nesplní všetky úlohy.Je v poriadku, keď Vy nedokážete všetky úlohy vysvetliť deťom.Nehádajte sa kvôli domácim úlohám!Namiesto toho buďte pre svoje deti oporou.Pomáhajte svojim deťom a povedzte im, že ich milujete!️Milí študenti!Je v poriadku, keď nesplníte všetky úlohy na 100%, ALE PRACUJTE ZODPOVEDNE.Je v poriadku, keď všetkým úlohám nerozumiete, napíšte svojim učiteľom, určite sa budú snažiť vysvetliť Vám to čo najlepšie.Nehádajte sa kvôli úlohám so svojimi rodičmi.Namiesto toho ich požiadajte o pomoc.Počúvajte ich a povedzte im, že ich milujete!️Milí učitelia,Každe dieťa má momentálne rôznu domácu situáciu a je v poriadku ak vám úlohu neodovzdá v daný deň, dajte im dostatok času.Ak dieťa úlohe nerozumie, pomôžte mu.Snažte sa vyhnúť zlému hodnoteniu, komunikujte so žiakom.Buďte empatickí, trpezliví, ľudskí (aj keď viem, že takí ste)Pochváľte ich.Situácia pominie a my si nebudeme pamätať, ako sme učili, čo sme učili, akú známku sme dostali, ale budeme si pamätať AKO SME SA CÍTILI a verte mi, že každý sa chce cítiť milovaný, pochopený a v bezpečí.
Tipy pre žiakov ako zvládať aktuálnu mimoriadnu situáciu.
Rady pre rodičov pri učení sa s dieťaťom s poruchou pozornosti ADHD/ADD
Rady pre rodičov pri učení sa s deťmi s pomalým psychomotorickým tempom
Ako pomôcť dieťaťu s porozumením čítaného textu