• iBobor 2018

• Dňa 14. 11. 2018 sa 35 žiakov našej školy zúčastnilo tejto informatickej súťaže. V tomto ročníku sa naším žiakom veľmi dobre darilo a až 8 žiakov dosiahlo potrebný počet bodov úspešného riešiteľa. V silnej a početnej konkurencii spolusúťažiacich z celého slovenska 3 žiaci dosiahli percentil 90 a viac, čiže predbehli 90% žiakov vo svojej kategórii. Poradie najúspešnejších žiakov:

1. Zuzana Petrovičová  74,67 b. - 96. percentil

2. Alexandra Pasterňáková  69,34 b. - 90. percentil

2. Denis Dupľák  69,34 b. - 90. percentil

3. Soňa Lenártová 64,01 b.  - 83. percentil

Ďalší úspešní riešitelia: L. Červenický, Z. Kozubová, M.Lazurová, M. Eliášová

• Hodina kódu

• Čo je Hodina kódu?

Projekt Hodina kódu začal ako hodinový úvod do informatiky, navrhnutý demystifikovať "kód", ukázať, že ktokoľvek sa môže naučiť základy a rozšíriť účasť v oblasti informatiky. Odvtedy sa celosvetové úsilie na oslavu informatiky, počnúc jednou hodinou programovacích aktivít rozširuje do všetkých spoločenských oblastí. Pozrite sa na návody a aktivity. Táto kampaň je podporovaná viac ako 400 partnermi a 200.000 pedagógmi po celom svete.

Kedy začína Hodina kódu?

Aktivita Hodina kódu sa koná každý rok počas týždňa vzdelávania a informatiky. V roku 2018 sa tento týždeň uskutoční 3. až 9. decembra, ale aktivity Hodiny kódu môžete využívať po celý rok. Tento týždeň sa koná každoročne počas výročia narodenín pioniera výpočtovej techniky admirála Grace Murray Hoppera (9. december 1906).
  • Užitočné odkazy