• Pozvánka na DOD

• Súkromná stredná odborná škola ELBA srdečne pozýva záujemcov o stredoškolské maturitné štúdium na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 11. 12. 2019 od 9:00 – 15:00 hod. Môžete si prezrieť priestory školy, triedy, odborné učebne, ale aj nahliadnuť na vyučovanie.

• Pozvánka

• Pozvánka na DOD

• Srdečne Vás pozývame na Dni otvorených dverí Školy

Hotelová akadémia Jána Andraščíka

Pozvanka_pre_ZS_.pdf

• DOD na Gymnáziu v Poprade

• bilingválna slovensko-nemecká sekcia,

Gymnázium, Ul. D. Tatarku 4666/7, 058 01 Poprad

pozvanka_DOD.pdf

• Súťaž

• Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, pripravila v školskom roku 2019/2020 prvý ročník súťažno-vzdelávacej aktivity PODPOR SVOJ ODBOR.

Pozri plagát súťaže: Plagat_ZS_.pdf

• SZŠ mil. Samritána Svidník

• Pozvánka na Týždeň otvorených dverí

pozývame Vašich žiakov a rodičov na prehliadku našej školy počas Týždňa otvorených dverí od 25. do 29. novembra 2019.

Od 1.9.2019 bol do siete študijných odborov stredných zdravotníckych škôl zaradený nový  študijný odbor praktická sestra, ktorý môže byť pre žiakov zaujímavejší svojou  univerzálnosťou a širokým uplatnením v praxi doma a v zahraničí.

Študijný odbor praktická sestra pripravuje zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú spôsobilí vykonávať ošetrovateľské, asistentské a administratívne činnosti a úlohy v preventívnom, diagnostickom a liečebnom režime zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach poskytujúcich sociálnu službu.

Máme pre Vás pripravené ukážky teoretického a praktického vyučovania s možnosťou priamo si vyskúšať odber kapilárnej a venóznej krvi, aplikáciu injekcií, meranie tlaku krvi, poskytovanie prvej pomoci. Môžete si prezrieť priestory a vybavenie školy. So svojimi skúsenosťami a zážitkami sa s  Vami podelia žiaci školy.

Konkrétny termín návštevy si môžete dohodnúť na telefónnych číslach 054/7880211 alebo 0907919859.

• Pozvánka na DOD - SOŠ lesnícka, Prešov

• Pozvánka na DOD do Bratislavy

• Duálna akadémia je stredná odborná škola v Bratislave, ktorá poskytuje technické štúdium a intenzívnu prax v systéme duálneho vzdelávania v odboroch elektrotechnika, informatika, strojárstvo, autoelektronika a automechanika.

Dni otvorených dverí sa uskutočnia v priestoroch Duálnej akadémie - J. Jonáša 5, Devínska Nová Ves, Bratislava (pri závode Volkswagen Slovakia).

Termíny Dňa otvorených dverí sú:

Soboty od 9:00 – 12:00 hod. pre rodičov s deťmi.

· 09. NOVEMBER 2019

· 07. DECEMBER 2019

· 08. FEBRUÁR 2020

Stredy od 9.00 – 11:00 hod. pre návštevy školských tried s pedagógmi.

· 13. NOVEMBER 2019

· 11. DECEMBER 2019

· 5. FEBRUÁR 2020

Štúdium je bezplatné, pričom študenti získavajú motivačnú finančnú podporu od zamestnávateľov od prvého dňa štúdia. Prax v prvých ročníkoch absolvujú študenti u nás na Duálnej akadémii v moderne vybavených dielňach. Vo vyšších ročníkoch praxujú už priamo na prevádzkach u vybraných zamestnávateľov, najčastejšie vo veľkých priemyselných firmách ako Volkswagen, Slovnaft, Siemens alebo Faurecia.

Viac informácii nájdete na našej webovej stránke www.dualnaakademia.sk.

• Pozvánka na DOD - Súkromné konzervatórium v Prešove

• DOD

• DOD na

Strednej športovej škole, Konzervatóriu, Škole umeleckého priemyslu

pozývame Vás na náš DOD alebo inak Konzultačný deň, ktorý je zameraný na predstavenie našich škôl a poskytnutie informácií o možnostiach štúdia na našich troch stredných školách - Strednej športovej škole, Konzervatóriu, Škole umeleckého priemyslu. Môžete sa tešiť na skvelý program, do ktorého sa zapoja všetky tri naše školy tak, aby sme Vám ukázali čo najviac a vytvorili pre Vás možnosť zapojiť sa a zažiť školy PinkHarmony „na vlastnej koži“.

Viac info nájdete tu: https://pinkharmony.sk/den-otvorenych-dveri-konzultacny-den/ alebo tu: https://www.facebook.com/events/551358312292888/

• Deň otvorených dverí SZŠ

• PONUKA SPŠE Prešov

• JUNIOR Akadémia

Neformálne voľnočasové vzdelávanie prostredníctvom kurzov v priestoroch SPŠE pod dozorom skúsených lektorov, kurzy priebežne otvárame v termínoch od októbra 2018 do júna 2019. Viac informácií a prihlásenie na juniorakademia.spse-po.sk

Súťaže pre ZŠ

SPŠE ponúka zaujímavé súťaže v niekoľkých domácich kolách s finálovým kolom v priestoroch SPŠE. Štartujeme v novembri 2018, bližšie informácie a prihlásenie  na zssutaze.spse-po.sk

Odpoludnie s MAT a SJL

Jedinečná príležitosť pre žiakov, ktorí sa hlásia na SPŠE, spoznať prostredie, prekonať stres a lepšie sa pripraviť na prijímačky. Termíny Odpoludní s MAT a SJL od marca 2019 do 10. mája 2019, ďalšie informácie a prihlášky na odpoludnie.spse-po.sk

• SZŠ Košice

• propagačné letáky  jednotlivých študijných odborov aktivovaných na Strednej zdravotníckej škole, Kukučínova 40, Košice, ako informáciu a zároveň pozvánku pre Vašich žiakov na Deň otvorených dverí našej školy.

Prakticka_sestra_2018-.pdf

MAS_2018.pdf

• Zoznam stredných škôl zameraných na prírodné odbory

• Aj tento rok sme v redakcii magazínu chovatelahopodar.sk  pripravili kompletný zoznam stredných škôl zameraných na prírodné odbory na Slovensku pre školský rok 2019/2020. V tomto zozname nájdete štúdijné odbory ako veterinárstvo, lesníctvo, záhradníctvo, vinárstvo, rybárstvo, včelárstvo, životné prostredie a agropodnikanie:

Žiaci základných škôl v poslednom ročníku spolu s ich rodičmi, ktorí majú radi prírodu, chcú ju študovať a venovať sa jej do budúcnosti uvítajú takýto užitočný prehľad.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom,

Jakub Durdík