Vážení rodičia, milí žiaci, kolegyne, kolegovia,
situácia so začiatkom nového školského roku na našej škole sa za práve sa končiaci víkend tak výrazne zmenila k lepšiemu, že Vám musím ihneď túto informáciu sprostredkovať. Nemám veľa času na štylizáciu, a tak to možno bude trocha také nesúrodé, kostrbaté, myšlienky rozhádzané, ale ako sa hovorí, účel svätí prostriedky. A účel, pre ktorý Vám píšem, je naozaj dôležitý.
Zajtra, teda 5. septembra 2022 o 08.00 h, nastupujú do školy všetci žiaci od prvého až po deviaty ročník.
Budeme sa síce pár dni učiť v nekomfortných priestoroch, doslova na stavenisku, ale začneme všetci, a verím, že pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení, to zvládneme aj v týchto náročných podmienkach.
Chcem sa v tejto súvislosti poďakovať primátorovi mesta, MUDr. Borisovi Hanuščákovi i vedúcemu OŠaK MsÚ, Mgr. Renému Semanišinovi, ktorí osobne opakovane žiadali zástupcov dodávateľskej firmy, aby urobili všetko pre riadny začiatok školského roku na našej škole, aby žiaci nemuseli ostať doma, učiť sa dištančne, a aby sme rodičom našich žiakov nerobili starosti navyše.
Rovnako sa chcem poďakovať všetkým mojím kolegom, pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom školy, ktorí prišli do práce aj v nedeľu a spoločne pripravovali triedy a ďalšie priestory tak, aby sme mohli nielen otvoriť nový školský rok, ale hlavne, aby sme mohli od utorka 6. septembra 2022 učiť prezenčne a riadne chodiť do školy.
Podarilo sa a začíname všetci, možno nie tak slávnostne ako po minulé roky, určite nie v slávnostne vyzdobených triedach, ale s nádejou, že už o niekoľko dní, možno týždňov budeme aj my na Vinbargu chodiť do modernej, peknej a skoro novej školy.
S pozdravom
Mgr. Igor Drotár, riaditeľ školy



