• OZNAM

• JEDÁLNE LÍSTKY a Oznamy - školská jedáleň

• PREDAJ DESIAT

MESIACDECEMBER 2020        bude v čase:

30.11.2020  - od 7.15 hod. do 8.00 hod- pre rodičov na vstupnej chodbe pri okienku, pre deti počas veľkej prestávky ako obvykle pri jedalni-okienku .   Odhlásiť obedy včas do 8.00 hod.  Za včas neodhlasené dieťa je treba zaplatiť tzv. pokutu - cenu stravného lístka  -1,08 -1.st alebo  za 2.st. 1,16, doniesť vedúcej ŠJ.

Desiata 1-2. St.- =  8.00 €

Noste prosím drobné

Žiaci, ktorí nemajú záujem o stravovanie v ŠJ, sú povinní priniesť vyplnenú odhlášku zo stravovania.

Zápisný lístok a odhláška:

OZNAMY:

•  OD 4.11.2020 je v prevádzke pre 1. stupeň ZŠ školská jedáleň, obedy a desiata. Na desiatu platia stravenky zakúpené na mesiac október

• Projekt Obedy zadarmo

• Informácie pre stravníkov na školský rok 2019/20

projekt obedy zdarma

Nakoľko od septembra 2019 nebude na škole zavedený automatizovaný dochádzkový systém tj. čipové karty  , platia pre stravníkov v tomto školskom roku nasledujúce pokyny:

• Obedy sa budú vydávať na základe stravných lístkov tak ako doteraz
          • Stravné lístky je potrebné si vyzdvihnúť u vedúcej školskej jedálne v stanovenom čase bezplatne
          • Stravné lístky dostanú iba tí žiaci čo sa prihlásili na obedy a zaplatili režijný poplatok na celý školský rok tj. 20 €
          • Výdaj obeda bude na základe stravného lístka na ktorom bude meno žiada a trieda
          • Odhlasovanie z obeda je potrebné nahlásiť deň dopredu u vedúcej školskej jedálne najneskôr do 14.00 hod.
          • Počet stravníkov sa spresní každý deň ráno do 08.00 hod. podľa dochádzky v triednej knihe
          • Kto nebude ráno zapísaný v triednej knihe nedostane obed zdarma
          • Ak žiak príde do školy neskôr tj. na druhú alebo ďalšiu vyučovaciu hodinu a bude chcieť obed zdarma bude to musieť nahlásiť vedúcej školskej jedálne najneskôr ráno daného dňa do 08.00. hod.
          • Obedy zdarma sa nebudú vydávať do obedárov
          • Ak bude chcieť žiak obed, ale nebude v daný deň škole musí to nahlásiť najneskôr ráno daného dňa do 08.00 hod. a zaplatiť poplatok 1,08 € pri 1.stupni a 1,16 € pri druhom stupni u vedúcej školskej jedálne
        • oznamy ŠJ

Deň zdravej výživy na Vinbargu

Žiť zdravo býva cieľom mnohých z nás. Bez ohľadu na to, že to dnes začína byť i moderné. Veď kto už by nechcel vyzerať k svetu? Možno aj preto ľudia venujú stravovaniu až takú pozornosť. Čo si tiež uvedomuje Školská jedáleň ZŠ na Námestí armádneho generála L. Svobodu 16, kde svojim žiakom denne ponúkajú nielen chutné a výživné obedy, hlavne však energeticky primeranú a nepochybne veľmi zdravú stravu.

Roky je tu tradíciou, že si škola pripomína Svetový deň výživy od pondelka do piatku priam lákavou ponukou ukážkových jedál s množstvom ovocia či zeleniny. Nie, že by sme spomínanému sviatku prikladali zvláštny význam, lebo u nás vyvážene a zdravo varíme každý deň. No prečo si 16. október nepripomenúť slávnostným obedom? A tak si žiaci školy, vrátane tínedžerov zo Súkromného gymnázia, pochutnali na zemiakovej polievke s medvedím cesnakom a kuracích prsiach v jogurte s dusenou ryžou so šampiňónmi. Pre všetkých maškrtníkov zas boli bonusom škoricové osie hniezda, ktorým málokto dokázal odolať. Aj preto sa mnohí stravníci viac ako „zdravo“ prejedli. Ale vari možno ženám v kuchyni prejaviť vďaku lepším spôsobom? K čomu rád pridám úprimné:

„ĎAKUJEME!“

Mgr. Stanislav Polák