• 15.05.2024 14:09
      • MOJA MAMA

V máji, vždy druhú nedeľu oslavujeme Deň matiek. V tomto roku to bolo 12. mája.

Deň matiek je jedným z najdôležitejších sviatkov na celom svete, počas ktorého si uctime lásku, oddanosť a obetavosť našich mám. Tento deň nám poskytuje mimoriadnu príležitosť vyjadriť vďaku a uznanie všetkým mamám za ich neoceniteľný prínos do našich životov. Je to deň, keď si môžeme spomenúť na všetky tie drobné, no dôležité veci, ktoré naše mamy pre nás robia každý deň. Ich úsilie a obetavosť tvoria základ našich životov a ich láska nás posúva ďalej.

• MOJA MAMA

V máji, vždy druhú nedeľu oslavujeme Deň matiek. V tomto roku to bolo 12. mája.

Ako prvá s myšlienkou pravidelných medzinárodných osláv matiek prišla Anna Marie Jarvisová.           Je považovaná za zakladateľku tohto dňa. Bojovala za to, aby bol oficiálne uznaný a oslavovaný. Po prvý krát ho zrealizovala v roku 1907 v kruhu svojich najbližších ako omšu za svoju matku. O rok neskôr sa už oficiálne oslavoval v kostole v Graftone na počesť všetkých mám. V roku 1914 tento sviatok oficiálne vyhlásil americký prezident za národný sviatok a následne sa začal oslavovať po celom svete.

Dorota Červenická, ŽŠP

Žiaci prvého až piateho ročníka našej školy urobili radosť svojim mamám namaľovaním ich portrétov a darovaním im ich na Deň matiek.  Všetky práce sme predtým zaradili aj do školskej výtvarnej súťaže s témou Moja mama.

Víťazmi I. kategórie žiakov 1. až 3. ročníka sa stali:    Alexandra Pillárová z 1.A,

Alexandra Búbelová z 2.A,

Tobias Bilý z 3.A

Víťazmi II. kategórie žiakov 4. a 5. ročníka sa stali:      Lara Krupová zo 4.B

Zoe Marcinová z 5.A

Michal Dančišin z 5.B

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej tvorbe a všetkým nám veľa krásnych chvíľ s našimi mamami.

Mgr. Mariana Antolíková