• Správa o činnosti ŽSP v šk. roku 2022/2023

• 05.11.2023 09:40
      • správa o činnosti ŽSP
      • Činnosť Žiackeho školského parlamentu (ŽŠP) vychádzala z plánu práce, stanov a štatútu parlamentu. V tomto školskom roku v ňom  pracovalo osemnásť členov, z každej triedy na druhom stupni dvaja zástupcovia a koordinátorka ktorou bola výchovná poradkyňa              p. Antolíková. Realizovalo sa sedem riadnych zasadnutí. Okrem toho sa členovia stretávali priebežne, vždy keď to bolo v rámci činnosti potrebné.

Na prvom stretnutí, ktoré sa konalo 11.10. 2023 členovia anonymne zvolili svojich zástupcov: predsedníčka ŽŠP – Klaudia Hnidenková, podpredseda – Jakub Haniš, zapisovateľ – Samuel Špirko, nástenkárky – Nina Chomová, Šoňa Vantová, web stránka školy – Andrea Hnatkova.

Členovia  navrhli a schválili plán činnosti v tomto školskom roku.

Počas školského roka sa ŽŠP riadil plánom činnosti a priebežne svoju činnosť dopĺňal aktuálnymi aktivitami:

• Svetový deň pozdravov
        • Počítačová bezpečnosť
        • Deň študentstva
        • Noc v škole (pomoc I. stupňu)
        • Športový deň rodiny (pomoc I. stupňu)
        • Vianočná akadémia (pomoc I. stupňu)
        • Tvorivé dielne
        • Medzinárodný deň obetí holokaustu
        • Valentínska pošta
        • Spoločne bezpečne na internete – zapojenie sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže
        • Deň remesiel (pomoc I. stupňu)
        • Deň v kroji
        • Zápis (pomoc I. stupňu)
        • Deň zeme (pomoc koordinátorke environmentálnej výchovy)
        • Škola v plenéri

Priebežne celoročne sme aktualizovali nástenku ŽŠP a prispievali článkami a fotodokumentáciou  na webovú stránku školy. Členovia kontrolovali čistotu svojich tried, čistotu interiéru a exteriéru školy, šetrenie elektrickej energie a vody. Napomáhali pri riešení problémov správania sa žiakov. Celoročne pomáhali pri zbere SABI viečok. V závere školského roku absolvovali výlet do Prešova.

V Bardejove, dňa 26.6.2023                                              koordinátorka ŽŠP Mgr. Mariana Antolíková