• Súťaže

• Na pôvodnej stránke sú hlavne odkazy na on-line testy:

Matematika ZŠ Vinbarg

Prebieha domáce kolo Matematickej olympiády. Svoje riešenia musia najrýchlejšie odovzdať piataci a deviataci ( do 11.12. 2023), svojmu učiteľovi matematiky.

Zadania úloh nájdete v škole na matematickej nástenke, alebo u svojho učiteľa matematiky, no aj tu na našej stránke:

mo_73_Z5_domace_zadania.pdf

mo_73_Z6_domace_zadania.pdf

mo_73_Z7_domace_zadania.pdf

mo_73_Z8_domace_zadania.pdf

mo_73_Z9_domace_zadania.pdf

vyberte si svoj ročník a riešte doma, vyriešenú úlohu prineste alebo pošlite cez edupage svojmu vyučujúcemu matematiky ( prajeme veľa zábavy a poučenia s úlohami matematickej olympiády:)

MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

Najväčšia žiacka matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája 6 miliónov detí v 90tich krajinách sveta. Prváci riešia 12 úloh, druháci, tretiaci a štvrtáci 18 úloh. Majú 45 minút času. Prvákom zadania úloh číta učiteľ. Starší žiaci a stredoškoláci riešia 24 úloh počas 60 minút. Súťaž sa v školách uskutoční v pondelok 27. marca 2023.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytagoriáda 2023

V dňoch 20.3. a 21.3.2023 sa v našej škole uskutočnilo okresné kolo populárnej matematickej súťaže Pytagoriáda. V kategóriách od 3. po 8. ročník súťažilo takmer 150 žiakov. Veľmi úspešní boli aj niektorí naši žiaci - 1. miesto v kategórii P8 získal Samuel Špirko 8.B, 2. miesto v kategórii P6 získal Rastislav Feciľák 6.B a na 3. mieste v tej istej kategórii sa umiestnila NIna Sobeková. Gratulujeme medailistom a ďakujeme všetkým súťažiacim za reprezentáciu školy.

Dňa 11.11.2022 sa žiaci 6.A a 7.A zapojili na hodinách matematiky do vedomostnosúťažného kvízu cez aplikáciu Kahoot. V šiestom ročníku boli otázky zamerané na oblasť UHLY a siedmom ročníku na ZLOMKY. Najuspešnejšími súťažiacimi v 7.A boli Soňa 🥇, Adam 🥈, Daniela🥉(7.A) v 6.A sa na virtuálnych stupňoch víťazov umiestnili Oliver 🥇, Jakub 🥈a Adam🥉

Prezentácia o kráse matematiky - Beauty-of-Mathematics_(1)(1).pps

on-line test na rímske čísla:

• Školské kolo Pytagoriády 2022

• V dňoch 7. a 8. decembra 2022 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA. Žiaci riešili úlohy v škole, kombinovanou formou – úlohy riešili na papieri, ale výsledky zadávali cez PC na internet, kde sa im meral aj čas . Súťaže sa zúčastnilo 98 žiakov. Svoje výsledky už môžu vidieť v EduPage. Vyberáme aspoň najúspešnejších riešiteľov:

kategória P3

1. miesto – Lukáš Kijovský, 3.A

2. miesto – A. Lutsiuk  3.B

3. miesto – A. Bubanec 3.B

ďalší úspešní riešitelia – L. Pangrácová-Zdolinská, P. Kačmár  3.A,

O. Štalmach 3.B, A. Petrovaj 3.A, L. Krupová 3.B

kategória P4

1. miesto - S. Hasmandová  4.B

2. miesto - Ch. P. Varjan 4.A , H. Choma 4.B

3. miesto - R. Sobek 4.B, P. Straka 4.A

ďalší úspešní riešitelia - M. Boruvová 4.A, M. Vanta 4.A;

kategória P5

1. miesto – S. Harčarová, P. Podubinský, P. Živčáková, L. Vargová, G. Červenický

2. miesto – T. Litavec

3. miesto – N. Vojtášková

ďalší úspešní riešitelia: Ch. Koscelníková, P. Hnidenková

kategória P6

1. miesto – N. Sobeková, 6.B

2. miesto – Rastislav Feciľák, 6.B

3. miesto – Jakub Bosák, 6.A

ďalší úspešný riešiteľ – Š. Grubár, 6.A;

kategória P7

1. miesto – Adam Kvašňák 7.A

2. miesto – M. Mačejovský, S. Vantová, 7. A, J. Stronček 7.B

3. miesto – F. Isák 7.B

kategória P8

1.  miesto - Samuel Špirko 8.B

2. miesto – Loriána Magdová 8.A

3. miesto – Soňa Ondiková 8.B

Všetkým zúčastneným ďakujeme za snahu a víťazom a úspešným riešiteľom blahoželáme.

Držíme palce v okresnom kole 😊

• eTesty

• Aj v tomto šk. roku 2020/2021 sme sa niekoľkokrát zapojili do elektronického testovanie žiakov z matematiky v spolupráci s NUCEM. Zavádzanie elektronického testovania na monitorovanie úrovne vedomostí, zručností a kľúčových kompetencií žiakov, sledovanie trendov kvality škôl

• Príprava na Testovanie 9

• Aj v šk. roku 2020/2021 sa pripravujeme zodpovedne na celonárodné testovania

• Pytagoriáda 2019 - šk. kolo

• Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Za čas ale iba v prípade, ak súťažiaci vypočíta správne aspoň 10 príkladov z 15.

Aj naši tretiaci a štvrtáci si v stredu 12. 12. 2018 vyskúšali svoje vedomosti z matematiky.

Výsledky školského kola

Tu sú naší najúspešnejší žiaci:

3. roč. Nina Sobeková a Rastislav Feciľák

4. roč. Klára Vargová a Soňa Vantová

5. roč. Špirko Samuel a Alexandra Lukáčová

6. roč. Klaudia Hnidenková, Filip Varga, Jakub Haniš a Andrea Hnatková

7. roč. Damián Ivančo

8. roč. Lukáš Červenický

+ celá výsledková listina:

PYTAGORIADA2019_sk_koloAjBodyUpr.pdf